صفحه اصلی

منو

جستجو

مس، بخش ضروری آشپزخانه ما، با گذشت زمان شروع به اکسید شدن و تیره شدن می کند. برای درخشش مجدد آن، نگهداری و تمیز کردن مرتب آن مهم است. بنابراین، چگونه می تواناکسید مس را تمیز و جلا داد؟ راه ها و نکات آسان برای پولیش مس کدر شده با تمام جزئیات آن در وبلاگ ما موجود است!

چگونه مس اکسید شده را تمیز کنیم؟

اقلام مسی تحت تاثیر هوا و محیط در معرض اکسیداسیون و تغییر رنگ پس از این اکسیداسیون قرار می گیرند. برای جلوگیری از تیرگی، نگهداری و تمیز کردن منظم مورد نیاز است. با چند روش طبیعی و شیمیایی که با شما در میان می گذاریم می توانید به سرعت و به راحتی فرآیند پولیش را حل کنید. در اینجا چند روش برای تمیز کردن مس اکسید شده آورده شده است:

چگونه مس را با محصولات طبیعی تمیز کنیم؟

لیمو و نمک:

محصولات طبیعی برای تمیز کردن مس اگر به دنبال روشی هستید، می توانید با مخلوط آب لیمو نمک به نتایج عالی برسید. کاری که باید انجام دهید این است:
آب لیمو و نمک را در یک کاسه عمیق بریزید و مخلوط کنید. سپس آب لیمو نمک را روی سطح اقلام مسی تیره شده خود بریزید.
با استفاده از یک برس با نوک نرم یا یک پارچه آشپزخانه، سطح مس را به آرامی تمیز کنید، آن را بمالید.
می بینید که رنگ مس شما فوراً روشن می شود. پس از تمیز کردن مس، مس را با آب تمیز بشویید، کاملا خشک کنید و آن را ذخیره کنید.

روش طبیعی دیگر برای تمیز کردن مس

سرکه و نمک:

مخلوطی از سرکه و نمک. کاری که باید انجام دهید این است:درست مانند مخلوط لیمو و نمک، مقدار مساوی نمک و سرکه را در یک کاسه عمیق اضافه کنید و مخلوط کنید.
مس خود را بمالید. مواردی که با این مخلوط در معرض اکسیداسیون قرار گرفته اند. آن را جلا دهید.
بعد از پرداخت، با آب تمیز بشویید و کاملا خشک کنید.

نمک لیمو:
نمک لیمو در پاکسازی مس و یک روش طبیعی بسیار موثر است. به لطف اسید موجود در آن، می توانید مس خود را به راحتی و به سرعت تمیز کنید. کاری که باید انجام دهید این است:
آب و نمک لیمو را در یک کاسه بریزید و مخلوط کنید.
مس کدر شده خود را با پاک کردن آن با این مخلوط کاملاً تمیز کنید. a>چگونه مس را با محصولات شیمیایی تمیز کنیم؟نکاتی:پاک کننده های شیمیایی نه تنها مس کدر شده را تمیز می کنند، بلکه از مس شما با یک لایه محافظ محافظت می کنند که به حفظ آن کمک می کند. برای مدت طولانی بدرخشید. فرموله شده اند. . آنچه در اینجا باید مورد توجه قرار گیرد این است که قبل از استفاده از این محصولات دستورالعمل ها را به دقت بخوانید.

 

تمیز کردن مس روش های طبیعی که می توانید در خانه استفاده کنید. علاوه بر این، پاک کننده هایی در بازار فروخته می شود که به طور ویژه برایآخرین روش طبیعی که ما توصیه می کنیم، سرکه سیب است! می توانید از سرکه سیب که بر روی مس اکسید شده بسیار موثر است استفاده کنید و آن را مستقیماً روی مس خود بریزید. باز هم همانطور که در سایر روش های تمیز کردن ذکر کردیم، می توانید مس خود را با شستشو با آب تمیز و خشک کردن آن پس از فرآیند تمیز کردن ذخیره کنید.

سرکه سیب:
تمیز کنید. با آب بشویید، خشک کنید و نگهداری کنید.

توصیه می کنیم ابتدا روش تمیز کردن مس را روی یک ناحیه کوچک آزمایش کنید تا از آسیب رساندن به سطح مسی جلوگیری کنید.
بعد از اتمام فرآیند تمیز کردن، شستشو و خشک کردن کامل سطح مس عامل مهمی در حفظ درخشندگی آن برای مدت طولانی است.

چگونه قهوه جوش مسی را تمیز کنیم؟

برای تمیز کردن قهوه جوش مسی، می توانید از فرآیندهای تمیز کردن طبیعی و شیمیایی که در بالا به آن اشاره کردیم استفاده کنید. علاوه بر این، بیایید به همراه سایر روش‌های طبیعی که می‌توانید استفاده کنید، موارد زیر را بررسی کنیم:

نحوه تمیز کردن قهوه‌دان مسی؛

لیمو و جوش شیرین:

آب لیمو را در یک کاسه بریزید و مقداری جوش شیرین به آن اضافه کنید.مخلوط را مستقیماً روی قابلمه قهوه بریزید و صبر کنید تا واکنش نشان دهد. مدتی.سپس قهوه جوش را با مالش با برس یا پارچه نرم پولیش دهید.پس از پرداخت مس تمام شده است، می توانید آن را با آب تمیز بشویید و خشک کنید.سرکه و آرد:یکی دیگر از راه حل های موثر برای پولیش مس مخلوط سرکه و آرد است. . کاری که باید انجام دهید این است:آرد و سرکه را در یک کاسه خوب مخلوط کنید.مخلوط را روی قابلمه قهوه بگذارید و اجازه دهید چند دقیقه بماند. .دوباره، مانند تمام مراحل تمیز کردن، آن را با یک اسفنج نرم، برس یا پارچه به خوبی پاک کنید.سپس قهوه جوش مسی را کاملاً بشویید و خشک کنید

نکاتی که باید هنگام تمیز کردن تابه های مسی در نظر بگیرید

اقلام مسی در برخی از آشپزخانه‌ها ضروری هستند، از قابلمه‌ها گرفته تا قابلمه‌ها، از قابلمه‌ها تا قابلمه‌ها. البته نظافت مانند قابلمه و تابه های معمولی نیست و در فواصل زمانی معین نیاز به مراقبت ویژه دارد. بنابراین، چگونه یک تابه مسی را تمیز کنیم؟

می توانید همان روش های تمیز کردنی را که در بالا ذکر کردیم برای تابه مسی خود اعمال کنید. با این حال، هنگام تمیز کردن ظرف مسی باید به نکاتی توجه کرد. در اینجا جزئیاتی است که هنگام تمیز کردن تابه های مسی باید به آنها توجه کنیم که با رسانایی حرارتی عالی و ظاهر شیک خود در آشپزخانه ما ضروری هستند.

1- مراقب باشید هنگام تمیز کردن خط و خش نداشته باشید!

مهمترین معیار برای تمیز کردن تابه های مسی استفاده از مواد حساس است که در حین تمیز کردن باعث ایجاد خط و خش روی سطح نشوند. برس‌های با نوک نرم، اسفنج‌ها، پارچه‌های نخی یا میکروفیبر مواد مناسب برای تمیز کردن هستند.

همچنین توجه به استفاده از مواد شیمیایی که دارای اثر خورنده هستند، قابل توجه است. محصولات تمیز کننده ای که باعث کدر شدن و ایجاد خراش روی سطح می شوند می توانند به ظرف مسی شما آسیب برسانند.

2- محصولات طبیعی را انتخاب کنید!

تمیز کردن با محصولات طبیعی از آسیب و خوردگی مس جلوگیری می کند. بنابراین می توانید مس را بدون آسیب رساندن به آن با موادی مانند لیمو، نمک و سرکه به راحتی تمیز کنید.

3- از روغن برای جلوگیری از اکسیداسیون استفاده کنید!

برای جلوگیری از اکسید شدن مس می توانید قبل و بعد از استفاده روی آن روغن بمالید.

4- به دستورالعمل های تعمیر و نگهداری توجه کنید!

هنگام خرید تابه مسی، توصیه می کنیم دستورالعمل ها را به دقت مطالعه کنید. زیرا تابه های مسی از کیفیتی به کیفیت دیگر متفاوت است و با توجه به دستورالعمل استفاده می توانید عمر طولانی تری را تضمین کنید.

حتما توصیه های ما را برای محصولات مسی Karaca کشف کنید که با کیفیت، ظرافت و درخشش به آشپزخانه شما طعم می بخشد.

5- تعمیر و نگهداری منظم را انجام دهید

اگر ظروف مسی خود را به طور منظم نگهداری کنید، می توانید دوام و درخشندگی آنها را برای مدت طولانی حفظ کنید. مهم است که مس را در فواصل منظم تمیز کنید تا غذاهایتان خوشمزه تر شود.

نکاتی برای تمیز کردن مس کدر شده

اشاره کردیم که برای تمیز کردن مس کدر شده می توانید از پاک کننده های مسی موجود در بازار و همچنین محصولات طبیعی مانند لیمو، نمک و سرکه کمک بگیرید. علاوه بر اینها، نکته دیگری که می توانیم ارائه دهیم خمیر پولیش مس است. می توانید از این خمیرها برای تمیز کردن مس کدر شده استفاده کنید.

اگر “چگونه مس سوخته را تمیز کنیم؟” اگر تعجب می‌کنید، می‌توانید مس را با همان روش‌های تمیز کردنی که در فرآیند کدر کردن وجود دارد، درخشان و تمیز کنید.

اشتباهاتی که هنگام تمیز کردن مس باید از آنها اجتناب کرد

اشتباهاتی که هنگام تمیز کردن اقلام مسی انجام می شود می تواند به سطح مس آسیب برساند و باعث خوردگی و عدم استفاده صحیح از آن شود. در اینجا مواردی وجود دارد که نباید هنگام تمیز کردن مواد مسی خود انجام دهید:

  • از آنجایی که قرار گرفتن بیش از حد در معرض مواد شیمیایی ممکن است باعث آسیب به سطح مس شود، باید به مقدار توصیه شده استفاده از محصولات پاک کننده تجاری در دسترس توجه شود.
  • وسایل مسی خود را با برس های سیمی، اسفنج های فلزی یا مواد تمیز کننده سطوح سخت مالش ندهید. در غیر این صورت ممکن است خراش ایجاد کنید. در عین حال، این مواد درخشش مس را کدر می کنند.
  • مس را بلافاصله پس از استفاده، یعنی در حالی که داغ است، تمیز نکنید. مس که گرما را به سرعت پخش می کند و سطح حرارت بالایی دارد، می تواند در حین تمیز کردن به پوست شما آسیب برساند.
  • استفاده از برخی مواد شیمیایی ممکن است باعث تغییر رنگ مس شما شود. در صورت امکان از روش های تمیز کردن طبیعی استفاده کنید.
  • مراقب باشید که از روغن برای جلوگیری از اکسید شدن مس استفاده کنید.
  • هنگام تمیز کردن قابلمه ها، قابلمه های مسی یا سایر اقلام از اعمال نیروی بیش از حد خودداری کنید. نیروی نامتناسب می تواند باعث آسیب به سطح مس شود.
  • وسایل مسی خود را برای مدت طولانی در آب نگذارید. این ممکن است باعث اکسید شدن سریعتر آن شود. مراقب باشید مسی را که می شویید بلافاصله پس از استفاده با یک پارچه خشک و نرم پاک کنید.

چگونه مس را تمیز کنیم؟